Bled - deň 3: 450 m a súhrn ku  ´endurance´

08.02.2020

Trať 450 m bola vytýčená v jazere dvomi obrátkovými bójami (teplota vody 5,4°C, medzi bójami silný slnečný protisvit) a celkovo súťažilo 208 plavcov, z toho bolo zo Slovenska 14 súťažiacich. Najlepšie výsledky dosiahli Tatiana Chudá (5. v kat. E, na obr. s ružovou čapicou), Z. Švantnerová (5. v kat. H, SK-čapica) a Dezider Pék (SK-čapica) s M. Mečiarom (v kat. E skončili na 6. resp. 7. mieste, pričom ich časový rozdiel bol0,03 sek.:-). Úplné výsledky 450 m možno nájsť na linke https://events.iwsa.world/en/bled2020-live-results/

Súhrn ku vytrvalostným súťažiam na 1000 m a 450 m (endurance): zimnoplaveckými veľmocami sú stále Nemecko (158) a Česko (144), s miernym odstupom za nimi prekvapivo dobre skončila Veľká Británia (110) - čísla v zátvorke sú neoficiálne olympijské body ich ´diaľkoplavcov´ (rátané za umiestenie do 6. miesta pri bodovej váhe poradia 7-5-4-3-2-1). Celkový SK-výsledok je pri takomto bodovaní 11 bodov (za 7 výsledkov od 6 osôb, konkrétne 1 x 4. miesto, 2 x 5. a 4 x 6.) a na pódium nik z vytrvalcov nedosiahol (nuž sme sa pri vlajke a pri pódiu vyfotili aspoň "nasucho" :-)